Türkiye’nin En Güncel Aktar Blogu

Bitkiler, vitaminler, yemek tarifler, bitkisel ürünler hakkında güncel ve faydalı blog yazıları

Cilt Lekelerinde Hangi Bitkisel Yağları Kullanabilirsiniz?

Yüzde oluşan lekeler, her yaştan insanlar arasında görülen ve daha çok genç yaştaki yetişkinlerde rahatsızlık veren cilt problemidir. Hiper pigmentasyon adıyla da bilinen bir sorundur. Cildiniz güneşe uzun süre maruz kalırsa, melanosit üretimindeki yükselme ile ciltte lekele oluşmaya başlayabilir. Bu lekeler kırmızı ya da siyaha yakın bir renkte olabileceği gibi açık kahverengi de olabilir. Biz de bu yazımızda Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir sorusunun cevabını arayacağız.

Cilt lekeleri çoğunlukla eller, omuzlar, sırt, yüz ve kafa derisi gibi güneş ışıklarına daha yoğun olarak maruz kalan bölgelerde meydana gelebilir. Koyu kahverengi renkteki lekeler ve çiller güneş nedeniyle oluşur. Bu tarz lekeler yüzünüzün çirkin gözükmesine neden olup kötü hissettirebilir.

Cilt Lekelerin Nedenleri

Cilt lekeleri oluşumunun birçok sebebi olabilir. Bunların bazıları; güneşe ışıklarına çok maruz kalmak, yaşlanma, stres, yanlış cilt bakımı, karaciğer problemleri, çeşitli vitamin eksiklikleri, sigara kullanımı gibi nedenlerdir. Bazen de bunlardan birkaçı aynı anda cilt lekelerine sebep olabilmektedir.

Cilt Lekelerinde Hangi Bitkisel Yağları Kullanabilirsiniz?

Lavanta Yağı: Lekelerin yok edilmesi için kullanılan yağlar arasında yer alan lavanta yağı, ayrıca sivilceler üstünde de oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyabiliyor. Lavanta yağı ile sahip olunan ciltteki lekelere uygulanması ile lekeler zaman içinde yok olmaya başlar.

Biberiye Yağı: Tenin yenilenmesine büyük katkısı olan biberiye, hücrelerin çabuk bölünmesini sağlar ve cildin yenilenmesini hızlandırır. Ten rengini düzenleyerek, lekelerin etkinliğini azaltır ve cildi çok daha sıkı hale getirir.

Sarı Kantaron Yağı: Cilt üzerinde muhteşem etkileri olan bir başka bitki de sarı kantarondur. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak bu bölgedeki lekelerin giderilmesine yardım eder.

Adaçayı Yağı: Hem cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olur hem de genel sağlık için son derece faydalıdır. Saç derini beslenme ve güçlendirme için tercih edilen adaçayı yağı, deride mantar oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Fesleğen Yağı: Hem kişisel bakım hem de insan sağlığı için çok faydalı bir bitkisel yağ olan fesleğen yağı içerisinde magnezyum ve beta-karoten vardır. Beta karoten ise kalp sağlığı için önemlidir.

Bitkisel Yağlar Nerede Satılır?

Bitkisel Yağlar, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bitkisel Yağları satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Eşek Sütü Sabununun Saça 9 Faydası!

Eşek sütü sabunu, oldukça nadir bulunan ve sağlık açısından da oldukça faydalı olan bir kişisel bakım ürünüdür. Yüzde 100 bitkisel ve doğal bir içeriğe sahip olan bu sabun, herhangi bir koruyucu ya da kimyasal madde barındırmamaktadır. Kalsiyum, A, B1, B2, C ve E vitamini bakımından da bir hayli zengin olan bu sabun, bu özellikleri sayesinde mucizevi bir saç ve cilt bakımı sağlayabilmektedir.

Eşek Sütü Sabununun Saça 9 Faydası

Eşek sütü sabununun saç üzerindeki faydaları oldukça fazladır. Saçların daha hacimli ve gür olmasını sağlayan eşek sütü sabunu, saç diplerinde meydana gelen kepek probleminin önüne geçmekte ve mevcut kepekleri de gidermektedir. Bunun ile beraber saç dökülmesini engellemesini, saç kıran sorununa ideal bir çözüm yolu olması, kafa derisi kaşıntısının önlenmesi ve daha yumuşak bir saç yapısının elde edilmesini sağlaması yine eşek sütü sabununun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Bu gibi faydaları sayesinde saç bakımında gönül rahatlığı ile kullanılabilecek olan bu bitkisel sabun, her banyoda şampuan yerine kullanılabilmektedir. Islak saça uygulanan eşek sütü sabunu, saçlarda iyice köpürtülmekte, saç diplerine masaj yapılarak uygulanmaktadır. Ardından bol su ile durulanmalı ve saç diplerinde sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır.

Eşek Sütü Sabunun Diğer Faydaları Nelerdir?

Tamamen doğal sabun olması nedeniyle cilt üzerinde de mucizevi etkiler gösteren eşek sütü sabunu, cildi besleyip onarmakta, lekeleri ve sivilceleri ortadan kaldırmaktadır. Bunun ile beraber ten renginin açılmasını sağlayan bu sabun, cildi gençleştirici bir etki de gösterebilmektedir. Kırışıklıkların giderilmesini sağlamakta, yeni kırışıklık oluşumunun önüne geçmekte ve cildi korumaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra sedef, egzama gibi problemleri, cilt kaşıntılarını ortadan kaldırırken, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlaması, cildi derinlemesine temizlemesi, ölü derilerin atılmasını sağlanması, kızarıklık ve tahrişin önüne geçmesi, kuru cilt üzerinde bakım yapması, eşek sütü sabunu faydalarından yalnızca bazılarıdır.

Eşek sütü sabununun bu gibi faydalarını görebilmek için düzenli bir şekilde kullanılması şarttır. Gerek ciltte, gerekse saçlarda doğru bir şekilde kullanılması da önemli olan bu sabun, cilt için sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanılabilmektedir.

Eşek Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Eşek Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Eşek Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Fesleğen Yağı (Saf fesleğen Yağı)nın Faydaları Nelerdir?

Hoş kokusu ile bilinen fesleğen, ballıbabagiller familyasından bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Soğuk sıkım işleminden geçirilmesi ile kendisinden bir bitkisel yağ elde edilen bu bitki, insan sağlığına büyük faydalar sağlayabilmektedir. Fesleğen yağı, saç ve cilt üzerinde de oldukça etkilidir.

Fesleğen Yağının Faydaları

Fesleğen yağı, A, C, K ve B6 vitaminlerinin yanı sıra, limonen, linalol, sineol, demir ve kalsiyum gibi faydalı bileşenler içermektedir. Bu gibi içerikleri sayesinde de çeşitli sağlık sorunları karşısında oldukça faydalı olan bu yağ, düzenli olarak tüketildiği takdirde etkili olabilmektedir.

Fesleğen yağının faydalarına bazı örnekler göstermek gerekirse; öksürüğü kesmesi, ağız içi yaralarının iyileşmesini sağlaması, baş dönmesi ve ağrısını hafifletmesi, bağışıklık sistemi problemlerini gidermesi, cilt lekelerini yok etmesi, saçların güçlenmesini sağlaması ve vücudu temizlemesi bu yağın faydaları arasında yer almaktadır. Bu gibi faydaları nedeniyle günümüzde en çok kullanılan bitkisel yağlardan biri olarak nitelendirilmektedir.

Cilt için Faydaları

Cilt bakım yağları arasında yer alan fesleğen yağı, cilt üzerinde güneş ya da çeşitli nedenlerle ortaya çıkan lekelerin giderilmesi, cilt kuruluğunun önüne geçilmesi, cildin nem dengesinin sağlanması, selülit görünümünün azalmasını sağlaması ve masaj yağı olarak kullanılması, bu yağın faydaları arasında yer almaktadır.

Fesleğen yağının faydaları bu kadarla sınırlı kalmazken, ideal bir kişisel bakım ürünü olan bu yağ, arı sokmalarına karşı da etkili olabilmektedir. Ayrıca kokusu sivrisinek ve diğer böceklerin uzaklaşmasını sağlarken, vücuttaki bakteri ve mantara karşı da etkili olabilmektedir.

Saç için Faydaları

Günümüzde genellikle kişisel bakım alanında kullanılan bitkisel yağlardan fesleğen öz yağı, cilt bakımının yanı sıra saç bakımında da mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Saç köklerinin beslenmesi, saç diplerinin derinlemesine temizlenerek gözeneklerin açılmasını sağlaması, daha sağlıklı ve canlı saçların uzamasına yardımcı olması, bu yağın saç üzerindeki faydaları arasında yer almaktadır. Saçtaki fazlalık yağları alan ve parlak bir görünüm kazandıran fesleğen yağı, şampuanın içerisine karıştırılarak kullanılabilmektedir.

Günümüzde neredeyse her aktardan temin edilebilmesi mümkün olan bu fesleğen yağının faydalarını her alanda da görebilmek için düzenli ve doğru kullanılıyor olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Düzensiz kullanıldığında herhangi bir faydasını görebilmek mümkün olmayacaktır.

Fesleğen Yağı Nerede Satılır?

Fesleğen Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Fesleğen Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Pratik Bakım Sırları

Pratik Bakım Sırları

Peeling

Sabah uyandınız cildinize baktınız, çok sönük görünüyorsa o zaman peeling yapmalısınız. Peelingi, göz çevresine yaklaşmadan tüm cildinize özellikle burun çevresine uygulayabilirsiniz. Peekingi aynı şeklide ellerinize de yapabilirsiniz. Tırnak diplerini çok güzel temizleyerek ellerinize ışıltı sağlamaya yardımcı olur.

Eğer göz altı morlukları ile uğraşıyorsanız, çözümü türk kahvesi ve bitkisel yağlarda. Kadınların gözaltı morluklarında sıkça tercih ettiği doğal yöntem türk kahvesidir. Bir diğer yöntem ise bitkisel yağlar. Bunun için kendinize en uygun bitkisel yağı bulmalısınız.

Zeytinyağı

Dudaklarınız hep kuruyor ve çatlıyorsa, ruj sürerken rahatsız oluyorsanız yapmanız gereken şey zeytinyağı ile bakım yapmak. Zeytinyağı içeriğinde bulunan A, C, K ve E vitaminleri dudak kuruluğu ve çatlakları için son derece faydalı olacaktır.

Kepeğiniz var ya da olmasını istemiyorsunuz o zaman badem yağı ya da ceviz yağı kullanmalısınız. Hem içerikleri hem de güzel kokularından dolayı kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen badem yağı ve ceviz yağını internetten hızlıca satın almak istiyorsanız e-Aktariye.com’dan sipariş oluşturabilirsiniz.

Keçi Sütü Sabunu

Keçi sütü sabunu, hem ciltte meydana gelen gözeneklerin sıkılaşmasına hem de ciltte oluşan sivilce ve aknelerin hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı oluyor. Cildin daha genç kalması ve görünmesini sağlayan keçi sütü sabunu, cilt hastalıklarının önlenmesine de yardımcı oluyor.

Hassas Ciltler için Aynısefa Sabunu

Özellikle hassas cilt tipleri için uygun olan aynısefa sabunu, cildi onarıyor, siyah noktaların oluşumunu engelliyor.

Nemlendirici Kremler

Nemlendirici kremler vücuttaki yağ dengesinin korunmasına yardımcı oluyor. Soğuklarda vücudumuzu dış etmenlerden koruyan nemlendirici kremler, oluşabilecek kırışıklık ve kurulukları önlüyor.

Cilt Bakım Ürünleri Nerede Satılır?

Cilt Bakım Ürünleri, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Cilt Bakım Ürünlerini satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer Cilt Bakım Ürünlerini inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Ihlamur Bozulur mu? Nasıl Saklamalısınız?

Ihlamur çayı, günümüzde en çok tüketilen bitki çaylarından biridir. Özellikle de kış mevsiminde çeşitli gribal enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı tüketilen ıhlamur çayının insan sağlığı üzerinde pek çok faydası bulunmaktadır.

Düzenli olarak tüketildiği takdirde mevsim geçişlerinde yaşanan hastalıklara karşı koruyucu bir etki gösteren ıhlamur çayı, öksürüğe neden olan mikropların vücuttan uzaklaştırılması, vücut direncinin artırılması, stresin azaltılması, karaciğer ve safra problemlerimin önüne geçilmesi konusunda da oldukça etkilidir.

Tüm bunların yanı sıra ıhlamurun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çok olurken, anksiyete, depresyon, kaygı gibi psikolojik sorunlara iyi gelmesi, kas spazmı ve kalp çarpıntısının önüne geçmesi, migren ağrısını hafifletmesi, bağırsak faaliyetlerinin düzenli olarak çalışmasını sağlaması, terlemeyi sağlayarak enfeksiyonlara karşı savaşması, vücut yorgunluğunu gidermesi ve öksürüğü yumuşatıcı bir etki göstermesi, yine bu bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Ihlamur Bozulur mu?

Ihlamur çayı, günümüzde hemen hemen her aktarda, organik pazarlarda ve hatta bazı marketlerde dahi bulabilmesi mümkün olan bitki çaylarından biridir. Oldukça kolay bir şekilde hazırlan ve lezzetle tüketilen bu çay, taze olarak hazırlanarak tüketilmelidir. Ihlamur çayının bozulması gibi bir durum pek de söz konusu olmazken, yine de doğru bir şekilde muhafaza edilmesi önemlidir.

Nasıl Saklanmalıdır?

Ihlamur çayı, diğer pek çok bitki çayı gibi serin ve kuru yerlerde saklanmalıdır. Mümkün olduğunda cam bir kavanoz içerisinde saklanması tavsiye edilen bu çay, bu sayede daha uzun ömürlü olabilmektedir.

Öte yandan ıhlamurun güneş görmeyen bir yerde bulunması da oldukça önemlidir.

Ihlamur Nasıl Demlenir?

Ihlamur çayının hazırlanması bir hayli basittir. Kurutulmuş ıhlamur bitkisi olarak satın alınan bu çay, sıradan bir çay gibi kesinlikle yanan ateşte demlenmemelidir. Aksine bir fincan kaynamış suyun içerisinde 2-3 yaprak kadar koyulmalı ve yaklaşık olarak 10 – 15 dakika kadar demlenmeye bırakılmalıdır. Ilıyan ve demlenen ıhlamur çayı bu şekilde tüketime hazır olacaktır.

Ihlamurun faydalarını görebilmek için bu şekilde hazırlanması tavsiye edilmektedir. Bazen marketlerden hazır poşet çay olarak da satın alınabilen bu çayın, bu formdaki demleme şekli de aynıdır. İsteğe göre bu çayın içerisine ayva, tarçın, limon, elma ve karanfil gibi bitkiler de ilave edilebilmektedir.

Ihlamur Nerede Satılır?

Ihlamur Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ihlamur Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Çitlembik sabunu olarak da bilinen bıttım sabunu, başta saç dökülmeleri olmak üzere pek çok cilt ve saç sorununa iyi gelen bir bitkisel sabundur. Kimyasal içerikli kozmetik ve şampuanların yerini daha çok bitkisel bakım ürünleri alırken, bıttım sabunu da bu süreçte oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabununun kullanım yöntemleri, amacına göre değişmektedir. Saç bakımı için kullanılacak olan bıttım sabununun, banyoda şampuan yerine kullanılması gereklidir. Islak saça uygulanması gereken bu sabun, köpürtülerek saç diplerine masaj yapılmalıdır. Yaklaşık olarak birkaç dakika bu işleme devam edilmeli ve işlem 3 defa tekrarlanmalıdır. Sonrasında ise bol su ile durulanmalı ve saç diplerinde sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır

Cilt bakımı için kullanılacak olan bıttım sabunu ise, yüze ya da sorunlu olan bölgeye uygulanarak birkaç dakika masaj yapılmalıdır. Arından bol su ile durulanmalıdır. Bu sayede kişisel bakım alanında büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Bıttım Sabunu Özellikleri

Bıttım sabununun pek çok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan en bilindik ve en önemli olanı ise yüzde 100 bitkisel ve doğal sabun olmasıdır. Tamamen organik yollardan bitkisel malzemelerden elde edilen bu sabun, içeriğinde herhangi bir kimyasal bileşeni ya da koruyucu maddeyi barındırmamaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra oldukça ideal bir temizlik ürünü olarak bıttım sabunu, antibakteriyal ve antiseptik özellikleri de taşımaktadır. Bu sayede vücuttaki mikropların öldürülmesini ve başka mikropların da yaklaşmamasını sağlayabilmektedir. Ayrıca her bir bıttım sabunu faydaları, bu sabunun bir özelliği olarak gösterilebilmektedir.

Bıttım Sabunu Faydaları

Saç ve cilt üzerinde oldukça önemli faydalar sağlayan bıttım sabunu, günümüzde en çok tercih edilen bitkisel ürünlerden biridir. Saç dökülmesini durduran, döküle saçların yerine yenilerinin uzamasını sağlayan bıttım sabunu, beyazlaşan saçların da zaman içerisine eski haline dönmesini sağlayabilmektedir. Ayrıca antiseptik özelliği sayesinde saç diplerinde ya da ciltteki mikropları gideren, sedef, egzama, mantar gibi rahatsızlıkların iyileşmesini sağlayan bu sabun, saçları besleyerek yumuşak bir hale getirebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra ergenlik sivilceleri de dahil vücuttaki bütün sivilceleri kurutması, varis tedavisine yardım etmesi, stres ve yorgunluğu gidermesi, saç diplerindeki kepek oluşumunun önüne geçmesi ve tıkanan gözenekleri açması yine bıttım sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Bıttım Sabunu Nerede Satılır?

Bıttım Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bıttım Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Pelesenk Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gül ağacı yağı olarak da bilinen pelesenk yağı, Karayip Adaları, Güney Asya gibi bölgelerde yetişen bir tür çiçeğin ağacından elde edilmektedir. Reçine spoinlerin yanı sıra pek çok farklı faydalı bileşen içeren bu yağ, insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.

Pelesenk yağı, genellikle kişisel bakım alanında kullanılan bitkisel yağlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ciltte ve saçlarda mucizevi etkiler gösterirken, aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmektedir.

Pelesenk Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pelesenk yağı alırken dikkat edilecekler; bu yağın yüzde 100 doğal ve bitkisel olduğundan emin olunması, içeriğinde herhangi bir kimyasal bileşen ya da koruyucu içermemesi ve güneş görmeyen serin ve kuru yerde muhafaza edilmiş olmasıdır. Ayrıca bu yağın soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş olması ve cam şişede bulunması da önemlidir.

Pelesenk Yağının Faydaları Nelerdir?

Pelesenk yağı, günümüzde pek çok kişi tarafından ilgi gösterilen cilt bakım yağları arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise cilt sağlığına önemli faydalar sağlamasıdır. Örneğin; cilt tonunu açmaya ve dengeleyemeye yarayan bu yağ, aynı zamanda ciltteki kötü kokuyu giderebilme, doğal bir deodorant olabilme özelliğine sahiptir. Öte yandan sivrisinekleri kovucu özelliğe sahip bitkisel yağlardan biri olan pelesenk yağı, cildi ölü hücrelerden temizlemekte, cildi canlandırmakta ve yumuşatmaktadır. Bu nedenle de ideal bir kişisel bakım ürünü olarak kullanılabilmektedir.

Genel sağlık açısından faydalarına bakılacak olursa da; stres, kaygı ve depresyon gibi ruhsal sorunları rahatlatması, eklem ve kas ağrılarını hafifletmesi, kesik ve yara gibi durumlarda enfeksiyona karşı koruması, hafızayı ve bilişsel faaliyetleri güçlendirmesi gibi özellikleri de bu yağın faydaları arasında yer almaktadır.

Pelesenk Yağının Kullanımı Nasıldır?

Bitkisel yağlar arasında oldukça önemli bir yere sahip olan pelesenk yağı, dahili ve harici olarak kullanılabilmektedir. Dahili kullanımlarda günde iki kez olmak üzere bir bardak suyun içerisine 3 damla kadar pelesenk yağı ilave edilerek tüketilmelidir. Harici kullanımlarda ise sorunlu bölgeye bir pamuk yardımı ile uygulanabilmektedir. Ayrıca romatizma ve eklem ağrıları için ağrıyan bölgeye sürülerek masaj yapılmalıdır. Bu sayede oldukça faydalı olacaktır.

Pelesenk Yağı Nerede Satılır?

Pelesenk Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Pelesenk Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı

Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı

Her mevsim cilt üzerinde farklı etkiler bırakır. Mevsim geçişlerinde cilt bakımınıza özen göstermelisiniz. Yazın sıcak ve güneş kışın soğuk hava cildinizi kötü etkileyebilir. Kış aylarının kapıda olduğu günlerde cildiniz kötü etkilenmesin, solmasın. Hava koşullarına ayak uydurmaya çalışan cilt, özellikle mevsim geçişlerinde daha fazla özen ister. Çevrede oluşan değişiklikler doğrudan cildinizi etkiler. Havanın bir gün güneşli olması ertesi gün soğuk ve yağmurlu olması gibi değişimlere maruz kalan cilt bu dönemde bakım yapılmazsa yıpranabilir.

Cildinizdeki ölü hücreyi atmanız cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlar. Cildinize uygulayacağınız buhar banyoları işe yarayacaktır. Böylece ölü hücreler arınmış olacaktır. Ardından cildinize uygun bir maske ile cilt bakımına devam edebilirsiniz. Bu aşamada cilt verilen vitamin, mineralleri daha kolay alır. Bu sebeple maskenin bitkisel olmasına özen gösterin. Bal, kuru ve normal ciltler için doğal bir maskedir. Maskeden sonra cildinizi yıkayın. Cildinizin yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda cilt bakımınızda bitkisel yağları da kullanabilirsiniz. Bitkisel yağlar özellikle de kadınların çok tercih ettiği kişisel bakım ürünleri arasında yer alır. Faydaları saymakla bitmeye bitkisel yağlardan zeytinyağı içerisinde A, C, K ve E vitaminleri bulunur. Bu vitaminler günlük olarak almamız gereken vitaminler arasında yer alır.

Bitkisel ve doğal sabunlarla vücudumuzu arındırmamız gerekir. Doğal sabunlar hem vücudun arınması için hem de mevsim geçişlerinde cildin değişimlerden etkilenmemesi için önemlidir.

Bitkisel Yağlar ve Doğal Sabunlar Nerede Satılır?

Bitkisel Yağlar ve Doğal Sabunlar, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bitkisel Yağlar ve Doğal Sabunları satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Yeşil Çay ile Yeşil Kahve Çayı Arasındaki Fark ve Benzerlikler!

Yeşil çay, siyah çayın ardından ülkemizde en çok tüketilen bitki çaylarından biridir. Günümüzde pek çok aktar, market ve organik pazarlardan bulabilmenin mümkün olduğu bu bitki çayı, sağlık açısından oldukça önemli faydalar sağlayabilmektedir.

Yeşil Çay ile Yeşil Kahve Çayı Arasındaki Farklar

Yeşil çay ile yeşil kahve çayı arasında pek çok farklılık bulabilmek mümkündür. Yeşil çay, camellia sinensis yapraklarından taze ya da kurutulmuş olarak elde edilen bitkisel çaylardan biridir. Yeşil kahve çekirdeği çayı ise, kahve çekirdeklerinin herhangi bir işlemden geçirilmeden demlenmesi ile elde edilmektedir. Yeşil kahve çekirdeği çayı, kahve çekirdeklerinin öğütülmesinin ardından demlenerek hazırlanırken, yeşil çay ise direk olarak yaprakların kaynamış suya koyulması ile hazırlanmaktadır.

Yeşil Çay ile Yeşil Kahve Çayı Arasındaki Benzerlikler

Yeşil çay ile yeşil kahve çayı arasındaki benzerliklerden en önemlisi, her ikisinin de bir bitki çayı olmasıdır. Bunun ile beraber insan sağlığına olan faydaları ile de benzerlik gösteren bu çaylar, metabolizmayı hızlandırmakta ve kilo verebilme konusunda etkili olmaktadır. Öte yandan kansere karşı koruyucu bir etki göstermesi, zihni açıp hafızayı güçlendirmesi, kötü kolesterolü düşürerek kolesterol seviyesini düzenlemesi, yine bu iki çayın benzer faydaları arasında yer almaktadır.

Bağışıklık Sisteminin Güçlenmesi İçin Yeşil Çay Tüketebilirsiniz

Yeşil çay, pek çok sağlık sorununa fayda sağlarken, özellikle de bağışıklık sistemi üzerindeki etkileri ile dikkat çekmektedir. İçeriğindeki bol miktarda C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığı, grip, nezle ve bunun gibi pek çok hastalığa karşı koruyucu bir fayda sağlayabilmektedir.

Yaşlanma Etkilerini Azaltmak İçin Yeşil Kahve Çayı Tüketebilirsiniz

Yeşil kahve çayının faydaları da en az yeşil çay kadar fazladır. Özellikle de yaşlanma etkilerine karşı göstermiş olduğu faydaları ile bilinen bu çay, doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde büyük ölçüde faydalı olabilmektedir.

İçeriğinde bol miktarda ORAC adı verilen antioksidan madde içermesi sebebiyle kırışıklıklara neden olan serbest radikalleri etkisiz hale getiren yeşil kahve çayı, bu sayede ciltte ya da vücutta meydana gelen kaz ayakları, ince çizgiler ve kırışıklıkları en aza indirgeme ve oluşumunun da önüne geçebilme gibi bir etki gösterebilmektedir.

Yeşil Çay ile Yeşil Kahve Çayı Nerede Satılır?

Yeşil Çay ile Yeşil Kahve Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Yeşil Çay ile Yeşil Kahve Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Isırgan Otlu Sabununun Faydaları Nelerdir?

Isırgan otlu sabun, genellikle pek fazla bilinmeyen, ancak insan sağlığına önemli faydaları dokunan bir bitkisel sabundur. Tamamen bitkisel yollardan organik olarak hazırlanan bu sabun, hem cilde, hem de saçlara fayda sağlamaktadır.

Isırgan otlu sabun cilt sağlığı alanında kullanıldığında adeta bir peeling ya da maske görevi üstelenirken, ciltte mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Saç sağlığı açısından kullanıldığında ise şampuanları tarihe gömecek niteliklere sahip olabilmektedir. Dolayısıyla oldukça önemli bir kişisel bakım ürünü olan ısırgan otlu sabun, günümüzde hemen hemen her aktardan ya da organik pazarlardan temin edilebilmektedir.

Isırgan Otlu Sabunun Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre ısırgan otlu sabunun faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Kaş, kirpik, saç, tırnak ve cilt bakımı konusunda oldukça etkili olurken, antioksidan, antimikrobiyal ve bunun gibi özellikleri ile bilinmektedir.

Isırgan otlu sabunun faydaları, herhangi bir kimyasal bileşen ya da koruyucu madde içermediğinden ve yüzde 100 doğal bir sabun olduğundan kaynaklanmaktadır. Doğru ve düzenli kullanıldığında büyük faydalar sunabilen bu sabunu, dikkatli kullanmak önemlidir.

Isırgan Otlu Sabunun Cilde Faydaları

Her ne kadar günümüzde pek yaygın olarak kullanılamasa da, ısırgan otlu sabunun cilt üzerindeki faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Bu sabunun cilt üzerindeki en büyük özelliklerinden biri de cildi yağdan ve kirden derinlemesine temizlemesidir. Bu sayede cilt gözeneklerini açarak cildin derinlemesine nefes almasına yardımcı olmaktadır. Öte yandan cildi ölü derilerden arındırması, ergenlik dönemi sivilceleri gibi sivilce, siyah nokta ve akne gibi problemleri gidermesi, kuru ciltlerde nem dengesini kurması ve cildin devamlı nemli kalmasını sağlaması yine bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Isırgan Otlu Sabunun Saça Faydaları

Isırgan otu sabununun saç üzerindeki faydalarına ise; saç derisinde meydana gelen problemleri gidermesi, saçta kepek oluşumunu engellemesi ve mevcut kepekleri gidermesidir. Bunun ile beraber saç diplerinde oluşan sivilceler konusunda da oldukça etkili olan bu doğal sabun, aynı zamanda saç dökülmelerini büyük ölçüde azaltmakta, dökülen saçların yerine yenisinin uzamasını sağlaması ve kırılan saçları onarması ile bilinmektedir.

Her banyoda gönül rahatlığı ile kullanabilmenin mümkün olduğu bu sabun, yanında herhangi bir kimyasal olmadan kullanılmalıdır. Aksi takdirde herhangi bir fayda sağlayamayabilir.

Isırgan Otlu Sabun Nerede Satılır?

Isırgan Otlu Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Isırgan Otlu Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Menengiç Yağı Kullanmanız İçin 5 Sebep!

Çitlembik yağı olarak da bilinen menengiç yağı, insan sağlığına çeşitli konularda oldukça fayda sağlayan bitkisel yağlardan biridir. Anadolu’da asırlardır şifa kaynağı olarak kullanılan menengiç yağı, bugünde pek çok cilt, saç ve sağlık sorununun tedavisine yardımcı olmak amacıyla kullanılmaktadır.

Menengiç Yağı Kullanmanız için 5 Sebep!

Menengiç yağını kullanmak için onlarca neden gösterebilmek mümkündür. Özellikle kişisel bakımına özen gösteren kişilerin kullanması gereken bu yağ, ayak kokusundan sivilcelere, saç dökülmelerinden böbrek taşı düşürmeye kadar pek çok alanda fayda sağlamaktadır.

Menengiç yağını kullanmak için birkaç neden göstermek gerekirse; sindirim sisteminin düzenli olarak çalışması, kansere karşı koruma sağlaması, adet kanamalarını düzenlemesi, öksürüğe fayda sağlaması, saç beyazlamalarının önüne geçilebilmesi için menengiç yağı kullanılmalıdır.

Menengiç Yağının Faydaları!

Günümüzde her aktarda bulabilmenin mümkün olduğu bitkisel yağlardan menegiç yağı, çeşitli sağlık sorunlarına iyi gelmektedir. Örneğin; iştah açıcı özelliğe sahip olan menengiç yağı, iştahı kapalı olan ve kilo almak isteyenler tarafından kullanılabilmektedir. Karın ağrısına iyi gelmesi amacıyla karın bölgesine sürülerek uygulanan bu yağ, aynı zamanda adet düzensizliklerini bir düzene sokmakta ve antioksidan özelliği sayesinde vücutta dolaşan serbest radikalleri ortada kaldırabilmektedir.

Menengiç yağının saç ve cilt üzerindeki faydaları da oldukça fazladır. Saç diplerinde meydana gelen kaşıntıları gidermesi, sivilce, siyah nokta ve akne sorunlarını ortadan kaldırması ve hatta yaşlanma etkileri ile erken saç beyazlamasının önüne geçebilmesi, menengiç yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Bu gibi faydaları sayesinde cilt bakım yağları arasında yer alan bu yağ, cildi derinlemesine besleyerek daha canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Menengiç Yağı İçilir Mi?

Menengiç yağının kullanım şekli, genellikle amacına göre değişmektedir. Örneğin; öksürüğün giderilmesi ve iştahı açarak kilo alınmasını sağlaması amacıyla kullanılacak olan menegiç yağı içilebilmektedir. Bunun için bir fincan suyun içerisine 3 – 4 damla yağ damlatılarak tüketilebilmektedir.

Sivilce sorunları gibi kişisel bakım üzerine kullanılacak ola menengiç yağı ise bir pamuk yardımı ile sorunlu bölgeye uygulanabilmektedir. Ayrıca karın ağrısını gidermek için karın bölgesine, selülitlerin azalması için bacak ve baldırlara, ayak kokusunun giderilmesi için de ayaklara masaj yaparak uygulanabilmektedir.

Menengiç Yağı Nerede Satılır?

Menengiç Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Menengiç Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Kuru Cilt Tipine Özel Bitkisel Yağlar!

Kurumuş Ciltler ve Deriler için 3 Bitkisel Yağ!

En önemli derisel sıkıntılardan biri kuruluk ve çatlamadır. Bireysel farklılık göstermeksizin her kadında ve erkekte yaşlı ya da genç olmalarına bakmaksızın cilt kuruluğu sıkıntısı ve çatlamalar görülmektedir. Kurumalar genetik alt yapı sebebiyle olabildiği gibi dış etkenler yüzünden de pek çok kuruluk sıkıntısı çeken kişiler bulunmaktadır.

Soğuk kış günlerinde en büyük cilt düşmanımız rüzgardır. Rüzgar derinin nemlilik oranını artırır. Bunun sebebi cildin savunma mekanizmasını ortaya çıkartmasıdır. Çünkü rüzgar cilt çatlamalarına aşırı kuruluğa sebep olmaktadır. Buna en iyi örnek rüzgarlı bir iklimde yaşamakta olan insanın cildidir. Kalın nemsiz ve kuru olmaktadır. Genç yaşına rağmen yaşlı durmasına sebep olmaktadır.

Temiz havanın az olmasından kaynaklanan sıkıntılar bulunmaktadır. Özellikle şehirde yaşamakta olan bireyler oksijen bakımından zengin olmayan bir yerde hayatlarını geçirmek zorundadır. Kirli havanın içinde büyük ölçüde karbondioksit vardır. Bütün dışarıdan gelen etkenler deri üzerine nüfuz ederler ve bundan korunmak için cildinize uygun etken krem sürmeniz gerekmektedir.

Kuru Cilt Tipine Özel Bitkisel Yağlar!

Portakal Yağı

Kuru ciltlerin kullanabileceği bitkisel yağ sınıfı içerisinde yer alan Portakal yağı, tahriş olmuş cilt tipleri için uygundur. Cildin daha parlak görünmesine yardımcı olan portakal yağı, aynı zamanda ciltte meydana gelen kırışıklıkların giderilmesine de yardımcı olur.

Defne Tohumu Yağı

Kuru cilt tipine sahip olanların en çok tercih ettiği bitkisel yağlardan biri olan defne tohumu yağı, hem cilt kuruluğunu gidermeye hem de vücudun nem dengesini korumaya yardımcı olur. Düzenli kullanılması durumunda hem cilt hem de saç için faydaları çok fazladır.

Aspir Tohumu Yağı

İçeriğinde bolca Omega yağ asitleri yer alan aspir tohumu yağı vücudun dengesini koruyor, kolesterolü düzenliyor, çeşitli cilt rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı oluyor. Sindirim sistemine de faydaları bulunan aspir tohumu yağını kullanmadan önce emziren annelerin, hamilelerin, kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı olanların doktorlarına danışmaları öneriliyor.

Bitkisel Yağlar Nerede Satılır?

Bitkisel Yağlar, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bitkisel Yağları satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Gribal Enfeksiyonlardan Korunmak için Atom Çayı Tüketebilirsiniz!

Soğuk havaların gelmesi ile beraber sonbahar ve kış mevsiminin vazgeçilmez bitki çaylarından biri de atom çayıdır. İnsan sağlığı üzerinde önemli etkiler gösteren atom çayı, ses tellerinden mideye, bağışıklık sisteminden solunum yolunum yolarına varana kadar pek çok alanda fayda sağlamaktadır.

Günümüzde en çok tüketilen bitki çaylarından biri olarak karşımıza çıkan atom çayı, birkaç bitkinin harmanlanması ile elde edilmektedir. Tarçın, havlıcan, zencefil, zerdeçal, yenibahar, habiskus, kuşburnu ve karabiber gibi bitkilerden elde edilen bu çay, hemen hemen her aktardan hazır olarak temin edilebilmektedir. Ayrıca her bitkiyi tek tek alarak kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Gribal Enfeksiyonlardan Korunmak için Atom Çayı Tüketebilirsiniz!

Atom çayının faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Özellikle kış mevsiminde gribal enfeksiyon hastalıklarına karşı mucizevi bir koruyucu etki gösteren bu bitki çayı, içeriğinde bulunan zencefil sayesinde boğaz ağrını hafifletme gibi bir fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yine içeriğindeki pek çok faydalı bitki sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlaması, balgam söktürücü bir özelliğe sahip olması, bademcik iltihaplarına iyi gelmesi, gribi, soğuk algınlığını ve nezleyi önlemesi, atom çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Atom Çayı Günde Kaç Defa İçilmelidir?

Diğer pek çok bitki çayında olduğu üzere atom çayını tüketirken de dikkatli olunması gereklidir. Gereğinden fazla ya da yanlış tüketim, fayda yerine zarara neden olabilmektedir. Atom çayının faydasını görebilmek adına tavsiye edilen tüketim miktarı günde bir ya da iki fincan kadardır.

Atom Çayının Faydaları Nelerdir?

Genel olarak atom çayının faydalarından bahsetmek gerekirse; atom çayının anne sütünü artırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Buna göre doğru ve yeterli tüketildiğinde, bebeğin anne sütü ihtiyacı da yeteri kadar karşılanabilmektedir. Mide spazmını da giderebilme gibi bir fayda sağlayan bu bitki çayı, mide gazını söktürücü bir özelliğe sahiptir.

Öte yandan atom çayı, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde insan vücuduna zindelik ve enerji kazandırması ile bilinirken, kan dolaşımı konusunda da oldukça etkilidir. Ayrıca ses tellerinin çok kullanılması nedeniyle tahrip olması, sesin kısılması gibi durumlarda, içeriğindeki zerdeçalın etkisi ile ses tellerini sakinleştirici ve onarıcı bir etki gösterebilmektedir. Dolayısıyla atom çayı, özellikle de sanatçıların vazgeçilmez bitki çaylarındandır.

Atom Çayı Nerede Satılır?

Atom Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Atom Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Argan Yağlı Sabununun Saça 10 Faydası!

Günümüzde kişisel bakımına özen gösteren pek çok insan, kimyasal bileşen içerikli kozmetik ürünlerinin yerine artık bitkisel ürünlere yönelmektedir. Hem saç bakımı, hem de cilt bakımı için fayda sağlayacak onlarca bitkisel ürün mevcut bulunurken, her bir ürünün farklı özellikleri ve farklı faydaları bulunmaktadır. Saç bakımı denildiğinde ise akla ilk gelen ürünlerden biri argan yağlı sabundur.

Argan yağlı sabun, yüzde 100 bitkisel ve organik yollardan elde edilen bir sabun olarak bilinmektedir. Cilt problemlerini gidermek, saç bakımını gerçekleştirmek ve cildi nemlendirmek üzere kullanılan bu sabun, cildin doğal görünümüne katkı sağlamaktadır. Öte yandan tahriş olan cildin onarılması, yüz ve diğer bölgelerdeki aknelerin giderilmesi, cilt hücrelerinin onarımına yardımcı olması, ölü hücrelerin ciltten atılmasını sağlaması ve cildin kirlenmesini geciktirmesi gibi etkileri, yine argan yağlı sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Argan Yağlı Sabununun Saça 10 Faydası

Argan yağlı sabun, saç bakımında oldukça etkili olan bir bitkisel sabundur. Saç için mucizevi etkilere sahip olduğunu söyleyebilmenin mümkün olduğu bu sabun, içeriğinde bol miktarda E vitamini içerdiğinden saç tellerini ve köklerini beslemekte ve saçların canlanmasına yardımcı olmaktadır.

Argan yağlı sabunun saça faydaları yalnızca bu kadarla sınırlı değildir. Saç köklerini derinlemesine temizleyen bu sabun, gözenekleri açarak saç derisinin nefes almasını ve daha sağlıklı saçların uzamasını sağlamaktadır. Ayrıca saç diplerinde meydana gelen yara, egzama gibi problemleri ortadan kaldırabilirken, saçların daha canlı, parlak ve gür görünmesini sağlaması yine argan yağı sabunun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Argan Yağlı Sabun Saça Nasıl Uygulanmalıdır?

Günümüzde en çok tercih edilen bitkisel ürünlerden argan yağlı sabun, saçlara büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir. Ancak bunun için doğru ve düzenli bir kullanım gerektirmektedir. Dolayısıyla bu sabunun kullanım şekli oldukça önemlidir.

Argan yağlı sabunu banyoda şampuan yerine kullanmak gerekir. Islatılan saça sürülen ve köpürtülerek saç diplerine masaj yapılan bu doğal sabunu, birkaç dakika boyunca parmak uçları ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Ardından bol su ile durulanmalı ve saç diplerinde sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır. Bu şekilde bir banyoda yaklaşık 2 ya da 3 defa uygulanmalıdır.

Argan Yağlı Sabun Nerede Satılır?

Argan Yağlı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Argan Yağlı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Cilt Problemleri İçin Ardıç Uçucu Yağı Kullanabilirsiniz!

Ardıç uçucu yağı, insanların kimyasal içerikli kişisel bakım ürünleri yerine daha çok bitkisel içerikli ürünlere yönelmesi ile beraber popüler hale gelen bir bitkisel yağdır. İnsan sağlığına büyük ölçüde faydaları dokunan ardıç uçucu yağı, özellikle de cilt problemlerine karşı mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Bu nedenle de cilt bakım yağları kategorisinde değerlendirilmektedir.

Cilt Problemleri İçin Ardıç Uçucu Yağı

Günümüzde en çok tercih edilen bitkisel yağlardan ardıç uçucu yağı, genellikle kişisel bakım alanında tercih edilmektedir. Problemli olan cilt için ardıç uçuğu yağı büyük faydalar gösterebilirken, sivilce, siyah nokta ve akne gibi en önemli cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Bunların yanı sıra sivilce ve akneler nedeniyle ortaya çıkan izleri ve cilt lekelerini de gideren bu yağ, ciltte adeta tonik etkisi göstermektedir.

Ardıç uçucu yağı aynı zamanda cildi kirden, yağdan ve tozdan arından bitkisel yağlardan biri olurken, tam bir cilt dostu olması ile bilinmektedir. Ciltte oluşan selülitlerin giderilmesi konusunda önemli etkiler gösteren bu yağ, çeşitli nedenlerle oluşan yaraların da kısa sürede iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Ardıç Uçucu Yağının Faydaları

Cilt bakım yağları arasında yer alan ardıç uçucu yağı, cilt üzerinde olduğu kadar genel sağlık ve saç üzerinde de oldukça faydalı bir yağdır. Bronşite iyi gelen, regl dönemi sancılarını hafifleten, romatizma ve eklem ağrılarını en aza indirgeyen ardıç uçucu yağı, yorgunluk, uykusuzluk, depresyon, stres gibi ruhsal problemlere de iyi gelmektedir. Bunun ile beraber mide spazmı, ülseri, gastrit, mide krampları, ağız ve diş sağlığı, ödem, şişkinlik, bağırsak sorunları ve bunun gibi daha pek çok sağlık sorununa iyi gelmesi, ardıç uçucu yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Ardıç Uçucu Yağı Nasıl Kullanılır?

Ardıç uçucu yağını dahili ve harici olarak kullanabilmek mümkündür. Örneğin; ciltte meydana gelen sivilce ve türevi problemler için cilde direkt olarak uygulanabilmesi mümkündür. Bir pamuk yardımı ile tonik olarak kullanılabilmektedir. Genel sağlık sorunlarında dahili olarak kullanılması gerekirse bir küp şekerin üzerinde 3 – 4 damla kadar damlatılarak da tüketilebilmektedir.

Tüm bu kullanım yöntemlerinin yanı sıra eklem ve romatizma ağrıları için kullanılacak olan ardıç tohumu yağını ise bir miktar zeytinyağı ile karıştırılarak ağrıyan bölgeye masaj yapılabilmektedir.

Ardıç Uçucu Yağı Nerede Satılır?

Ardıç Uçucu Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Ardıç Uçucu Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.