Aktar Bloğu

Kantaron Yağının Faydaları

Sarı ve kırmızı olarak iki farklı türü bulunan kantaron yağının, kanamayı durdurması, yaralar ve yanıkların hızlı iyileşmesi gibi özellikleri bulunmaktadır. Çeşitli işlemden geçirilerek oluşan kantaron yağının kullanımı son derece basittir. Cilde faydaları saymakla bitmeyen kantaron yağıyla cilt bakımı yapıldığından pürüzsüz ve parlak bir görünüm oluşmaktadır. Kırmızı kantaron yağı ve sarı kırmızı kantaron yağı olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Rengini çiçeklerden olan ürün çok çeşitli kullanım alanına sahiptir. İçilerek de kullanılmaktadır Hücreleri yenileyen etkileri sayesinde birçok hastalığın iyileşme süresini oldukça kısaltmaktadır. Zeytinyağı ile birlikte hazırlandığı için her iki bitkinin yararlı etkilerini barındırır. Antiseptik özellik göstereceği için mikroplara karşı çok etkilidir.

Kantaron Yağının Faydaları

Bütün yaralara karşı kullanılıp, yaraların üzerinde oluşabilecek iltihapların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Damarlarda gösterdiği etki sayesinde kanamaları kısa sürede durdurmaya yardımcı olur. Kullanılan bölgedeki ağrılar ve sızıların hafiflemesini sağlar. Yanık bölgelerdeki acının kısa sürede azaltılması aynı zamanda çabucak iyileşmesini sağlar. Bebeklerde oluşan pişiklerin giderilmesinde de kullanılan kantaron, mide ağrılarının hafiflemesine, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olur. İçilerek kullanılması durumunda aşırıya kaçmamak gerekir. Hamilelerin, emziren annelerin, kronik, alerjik ya da herhangi bir rahatsızlığı olan kişilerin doktorlarına danışmadan kullanmamaları önerilmektedir.

 

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

Kantaron yağıyla cilt bakımı yapıldığında canlı ve çok parlak bir cilt görünümü olur. Kış aylarında ayak üşümesi durumuna karşı düzenli kullanımı ile kurtulmak mümkündür. Cilt yağlanmalarını engellemeye, pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olmaya yardımcı olur. Yüzde bulunan lekelenmelere karşı kullanılıp, kılcal damarlar nedeniyle yüzde oluşan kızarıklıklar giderilmesine yardımcı olur.

  • Kırmızı Kantaron Yağı

Acı tadı iştahın açılmasını sağlar. Sindirimi rahatlatmaya, ateş düşürmeye yardımcı olur.

  • Sarı Kantaron Yağı

Depresyon karşıtı olarak tercih edilir. Ruhsal olarak iyi olmaya yardımcı olur. Sarı kantaron çay olarak hazırlanabilir, sabah akşam düzenli olarak içilir. Tansiyonu yükseltme riski gözardı edilmemelidir. Hekimlere danışarak kullanılmalıdır.

Kantaron Yağı Nereden Alınır?

Kantaron yağı, hemen hemen tüm marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

0/5 (0 Ortalama Puan)

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir